Haber

Dolandırıcılık soruşturmasında futbolculara istenen cezalar açıklandı

Aralarında ünlü futbolcuların da bulunduğu mağdurların “özel kapalı fon” sistemiyle dolandırıldığı iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada bankacı Seçil Erzan için istenen ceza belli oldu.

Fatih Terim Fonu adında bir sistem kurmak ve ünlü futbolculardan yüksek meblağ vaadiyle para toplamakla suçlanan bankacılar Seçil Erzan, Ali Yörük, kardeşi Atilla Yörük ve Aslı Yörük için 216 yıla kadar hapis cezası istendi. kar.

Halk TV’nin haberine göre, ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlamasıyla hazırlanan iddianame İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesinin ardından yargılama süreci başlayacak. Öte yandan soruşturma kapsamında Seçil Erzan’ın yanı sıra Ali Yörük, Atilla Yörük ve Aslı Yörük de tutuklu bulunuyor.

Ne oldu?

Denizbank’ın eski şube müdürü Seçil Erzan ve beraberindeki 3 kişi, yüksek temettü vaadiyle çok sayıda kişiden para toplamakla suçlanıyor. BDDK raporuna göre toplanan para 44 milyon dolar seviyesinde. Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera, Fatih Terim’in kızı Buse Terim Bahçekapılı ve eşi Volkan Bahçekapılı, bankaların verdiği faizden daha yüksek getiri elde etmek amacıyla Erzan’a para verenler arasında yer alıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma kapsamında geçtiğimiz Cuma günü takipsizlik kararı verdi. Alınan kararda, Seçil Erzan’ın yanı sıra çalıştığı bankanın 9 üst düzey yöneticisi hakkında ‘bankacılık zimmetine para geçirme’ suçundan takipsizlik kararı verildi. (HABER MERKEZİ)

darica-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu