Ekonomi

F.Bahçe borsa liginin ekim şampiyonu oldu

Borsa İstanbul’da işlem gören spor şirketleri arasında geçtiğimiz ayı yüzde 27,7 artışla tamamlayan Trendyol, yatırımcısına en çok kazandıran spor şirketi Süper Lig’in zirvesinde yer alan Fenerbahçe Futbol AŞ oldu.

Trendyol Süper Lig ve Avrupa Grubu’nun başkanlığını yapan Fenerbahce, böylece yatırımcısını sevindirdi. Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar’ın hisseleri geçen ay yüzde 15,3 oranında değer kazandı.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ de ekim ayında borsada yüzde 1,6 oranında artış kaydetti. Eylül ayında yatırımcılarına en çok kazandıran spor şirketi Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol Yönetimi, geçen ay borsada yüzde 17,9 kayıp yaşadı.

Beşiktaş’ın hisse fiyatı yılbaşına göre 7 kattan fazla arttı
Spor kulüplerinin hisseleri geçen yılın sonuna göre keskin artışlar kaydetti. Bu artışlarda etkili transferler ve sponsorluk anlaşmaları etkili oldu.

Geçtiğimiz yılı 5,94 lirayla tamamlayan Beşiktaş’ın hisse fiyatı ekim ayında 44,30 liraya yükselerek 7 katını aştı. Böylece Beşiktaş, borsada yıl sonuna göre yüzde 645,8 artış kaydetti. Sene başından bu yana yatırımcısına yüzde 103,5’ini Galatasaray, yüzde 78,6’sını Fenerbahçe, yüzde 12,4’ünü de Trabzonspor kazandırdı.

Halka açık dört spor şirketi arasında piyasa değeri en yüksek olan şirket ise F.Bahçe oldu. F.Bahçe ekim ayını 12 milyar 887 milyon 196 bin lira piyasa değeriyle tamamladı. F.Bahçe’yi 10 milyar 632 milyon lirayla Beşiktaş, 9 milyar 450 milyon lirayla Galatasaray ve 3 milyar 90 milyon lirayla Trabzonspor takip etti. (HABER MERKEZİ)

mecitozu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu